Novo objavená a zrekonštruovaná

Vínna pivnica Jungpereg

O vínnej pivnici

PREČO PRÁVE

Jungpereg 1632

Naša vínna pivnica vznikla s cieľom vrátiť Senec na vinársku mapu. Senec a jeho okolie jednoznačne patrí do Malokarpatskej vínnej oblasti. Ročník 1632, nachádzajúci sa v názve našej vínnej pivnice je rokom, od ktorého sa datujú prvé písomné správy o tom, že v tejto oblasti sa vo veľkom pestoval vinič a vyrábalo víno. Jungpereg je „mladý vrch“, názov seneckého kopca, ktorý sa nachádza v urbári z roku 1632. Pivnica na Farskom námestí sa nachádza práve v časti mesta, kde voľakedy starí seneckí vinári, starí gazdovia, mali svoje vinohrady.

MYŠLIENKA

Obnovy a rekonštrukcie

Vedeli sme, že na Farskom námestí, pod bývalou starou poliklinikou sa nachádza jedinečná historická pivnica, ktorá čaká na znovuzrodenie. Zrekonštruovali sme ju so zámerom, aby slúžila na prezentačné účely, semináre, na propagáciu vinárstva, vinohradníctva a samotného vína a zároveň poskytne tento výnimočný priestor mestu na reprezentačné účely. Koniec hlavných rekonštrukčných prác a slávnostné otvorenie sa datuje na 22. novembra 2016. Pivnica sa hneď zaradila medzi 160 malokarpatských vínnych pivníc.

Pozrite si

Videopozvánka

Vyskúšajte, ako chutí svet vína, najlepšie Slovenské i svetové. Preniknite do umenia degustácie a gastronomického snúbenia chuti s vínom. Nielen vináreň, ale aj miesto pre kultúru, nie len vínnu. Pridajte sa k nám! Staňte sa našim členom a majte svoju vlastnú kóju. Vytvorte si tak kúsok vlastnej vinárne. To všetko a ďalej viac Vám ponúkame vo Vašej pivnici Jungpereg.

Rezervácie a obsadenosť

Kalendár udalostí

V kalendári si môžete skontrolovať voľné termíny pre rezerváciu.

Vínna pivnica Jungpereg

V plnej kráse

V zrekonštruovaných a vynovených priestoroch našej vínnej pivnice si môžete pochutnať na výbornom vínku a taktiež zorganizovať rodinnú oslavu, stretávku alebo akciu podľa vášho želania.

NEZÁVÄZNÁ

Rezervácia priestorov

V zrekonštruovaných a vynovených priestoroch našej vínnej pivnice si môžete pochutnať na výbornom vínku a taktiež zorganizovať rodinnú oslavu, stretávku alebo akciu podľa vášho želania. Neváhajte nás kontaktovať.

Ďakujem vám za vašu správu. Bola odoslaná.
Pri pokuse o odoslanie vašej správy sa vyskytla chyba. Skúste to neskôr prosím.